Tato karvinská stánkařka by měla mít srovnání. Na místě, kudy ještě před pár dny vedla jediná cesta z města směrem do Českého Těšína či Stonavy, prodává ovoce a zeleninu několik měsíců v roce a během až deseti hodin, co tady každý den sedí, má před očima ranní i podvečerní klidný provoz, ale i odpolední dopravní špičky. „Je poznat, že ubylo aut. Je to bezpečnější i pro lidi, kteří chodí z Tesca a přecházejí tady tento přechod,“ dodává.

Slabší provoz na průtahu Karvinou už zaregistrovali i ti, kdo bydlí podél hlavní dopravní tepny vedoucí skrz město. „Žádné kamiony, sem tam nějaká dodávka. I osobních aut je méně,“ říká muž, který bydlí v domě naproti nemocnici.

O zklidnění dopravy na průtahu Karvinou mluví i strážníci. „Provoz se od pondělí zklidnil. Jednoznačně. Kamiony ve městě téměř nepotkáte,“ říká šéf ředitel Městské policie Karviná Petr Bičej.Dopravní policisté tvrdí, že na vyhodnocení je velmi brzo, navíc provoz o prázdninách je mírně snížený. I oni ale pozorují slabší provoz a hlavně úbytek těžkých nákladních vozů na průtahu centrem.

„Obchvat řidiči využívají a je tedy zřetelný pokles průjezdu vozidel samotnou Karvinou, zejména nákladních. Zklidnění provozu ve městě se může projevit i v podobě nižšího počtu dopravních nehod a obecně kolizních situací v dopravě ve městě, což vítáme, stejně jako veškeré ostatní aktivity, které přispívají vyšší bezpečnosti v silničním provozu,“ řekl Deníku Daniel Sekanina, vedoucí dopravního inspektorátu Karviná.