Slavnostní den v Karviné začne tradičně - v 10 hodin uctí vedení OKD a spolu se zástupci města, krojovaných horníků a hostů památku obětí hornického povolání. Poté se průvod krojovaných horníků vydá z Univerzitního náměstí do centra Fryštátu do kostela Povýšení sv. Kříže. V 11 hodin tam začíná bohoslužba bohoslužba za zesnulé horníky.

Odpolední program Hornických slavností bude tradičně hudební. Už v půl třetí odpoledne vystoupí v Parku Boženy Němcové slovenská zpěvačka Jana Kirschner. Na pódiu ji poté vystřídá kapela Ready Kirken, Barbora Poláková. Příznivci rockové muziky se mohou těšit na kapelu Doga a celý program vyvrcholí vystoupením čerstvé držitelky ceny Anděl Ewy Farne. Moderátorem akce, na kterou je vstup pro všechny zdarma, bude herec Michal Kavalčík. 

Neodmyslitelně k Hornickým slavnostem patří také zábavný program pro děti, který připraví Nadace OKD. Od 13 do 18 hodin se děti mohou v Nadačním městečku těšit na kreativní dílničky, sportovní zónu, jízdu na ponících. Nebude chybět fotokoutek, malování na tvář a nově také cirkusové šapitó.

K TÉMATU

Program Hornických slavností OKD v Parku Boženy Němcové v Karviné - sobota 17. září 2022 

10:00 – pietní akt, kladení věnců na Univerzitním náměstí v Karviné
10:30 – průvod krojovaných horníků a hornické kapely ke kostelu Povýšení sv. Kříže
11:00 – mše svatá za zesnulé horníky v kostele Povýšení sv. Kříže

OKD stage – Park Boženy Němcové (Karviná-Fryštát)
14:30 – Jana Kirschner
16:00 – Ready Kirken
17:30 – Barbora Poláková
19:00 – kapela Doga
20:30 – Ewa Farna