Ta budova vyrostla koncem 80. let ještě v dobách, kdy podnik Kavoz Karviná fungoval jakožto servisní středisko pro vysokozdvižné vozíky a další činnosti.

Po roce 1989 ale podnik chřadnul, až zkrachoval a kanceláře v této výškové budově postupně opouštěli lidé jak z Kavozu, tak sousední ocelárny Jäkl Karviná, který měl část této administrativní budovy v 90. letech z pronajatou. Už roky jsou vstupní dveře zamčené a přes zaprášená skla jsou vidět uskladněné krabice či disky kol pro automobily.

Na polích mezi Dolní Lutyní a Věřňovicemi by mohla vyrůst obří továrna na baterie do elektromobilů. S investorem intenzivně jedná vláda. Březen 2024.
Výstavba gigafactory na autobaterie u Věřňovic? Kraj dal zelenou průzkumu

Jak Deníku prozradil zástupce majitele, nájemce pětipodlažní administrativní budovy se hledá už několik let. „Budova je sice roky zavřená, ale rozhodně není na odpis. Chce jen rekonstrukci, pak může sloužit jako kanceláře a další zázemí firem,“ řekl správce areálu Josef Kuťák.

Budova i areál jsou na prodej

Areál bývalého Kavozu je také v provozu, funguje tam autodílna, výrobce listových per nebo sýrárna. Část objektu si pronajaly firmy, které tam působí, některé objekty už dokonce i odkoupily.

Dělníci se pustili do opravy povrchu ulice Nádražní v Karviné-Fryštátě, 4. března 2024.
Další peklo pro řidiče v Karviné. Začala oprava Nádražní ulice, takto vypadá

Jak Deníku potvrdil správce areálu, zbytek areálu je k prodeji. „Už dva roky se snažíme areál prodat, ale bez úspěchu. Přestože jsme měli vážného zájemce, na realizaci obchodu zatím nedošlo, proto jsme zadali realitní kanceláři,a by obnovila nabídku na prodej areálu,“ prozradil Josef Kuťák.

Seznam zanedbaných budov, míst a území, které vás - obyvatele Karviné - štvou, jsme připraveni rozšířit o vaše tipy! Pokud máte svůj návrh na ostudné či problémové místo v Karviné, pošlete nám svůj tip na e-mail: tomas.januszek@denik.cz.


Nahrává se anketa ...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: VIDEO: RK Beruška podvedla své klienty z Karvinska. Zůstali bez peněz i domů

Zdroj: Deník/Jaroslav Perdoch