Zatímco centrální část budovy ubytovny Předvoj už roky slouží jako ubytovna pro sociálně slabé, v levém bočním křídle má kanceláře okresní pobočka České správy sociálního zabezpečení. Problém je na pravém křídle…

Chybí dveře, jsou tu rozbitá okna, kterými je vidět obrovský nepořádek uvnitř – odpadky, stavební suť, kusy interiéru.

Chátrající budova bývalé ZŠ Žižkova. Dnes objekt patří Lázním Darkov. Stav v zimě roku 2024.
Ostudy Karviné, 1. díl: Bývalá chátrající ZŠ Žižkova. Kdy objekt zase ožije

Zevnitř se ozývají hlasy, ale dovnitř se nikomu nechce. Pokud se nepořežete o střep, nespadne na vás kus rozebrané zdi, nelze vyloučit, že se neporaníte o jehlu, kterou tu odhodil některý narkoman, kteří se tu podle místních srocují. „Tady si to píchají,“ ukazuje průvodce redaktora Deníku. „Jo, v tomhle bordelu žijí, polehávají, opíjejí se,“ pokračuje muž u prostor bývalé večerky.

Sexshop, hospoda i večerka

Není to tak dávno, tak rok a půl, co sem chlapi chodili na pivo, kdysi tu bývala i hospoda, ženské ve večerce nakupovaly. V devadesátých letech zde sídlil i sexshop. To je všechno pryč. Dům v Makarenkově ulici s číslem popisným 1334 je v dezolátním stavu. Na fasádě visí banner s nápisem Na prodej.

Byť je to část obří ubytovny Předvoj, kterou vlastnila společnost RPG, jež kdysi převzala byty a komerční prostory po těžební firmě OKD, dnes je celý komplex soukromý. Některé části postupně odkoupili další majitelé. Ten, o kterém je řeč, patří podle jednoho z místních ‚někomu z Prahy‘. „Ta firma je v exekuci, zřejmě bílý kůň,“ predikuje muž.

Kriminalisté vyšetřují vraždu starší ženy z Domova s pečovatelskou službou v Karviné-Novém Městě, kterou někdo zřejmě zavraždil.
Kdo uškrtil stařenku z karvinského domova? Pachatel policii stále uniká

Strážníci o tomto feťáckém doupěti vědí a hlídky toto místo pravidelně navštěvují. „Situaci na místě teď řeší stavební odbor magistrátu,“ uvedl ředitel Městské policie Karviná Petr Bičej.

Seznam zanedbaných budov, míst a území, které vás - obyvatele Karviné - štvou, jsme připraveni rozšířit o vaše tipy! Pokud máte svůj návrh na ostudné či problémové místo v Karviné, pošlete nám svůj tip na e-mail: tomas.januszek@denik.cz.

Hlasujte v anketě o největší ostudu Karviné


Nahrává se anketa ...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ostudy Karviné, 1. díl: Bývalá chátrající ZŠ Žižkova. Kdy objekt zase ožije

Zdroj: Deník/Tomáš Januszek