Tato paralelní spojnice a zkratka čtvrtí Nové Město a Ráj není až tak frekventovaná, nicméně místní řidiči cestu hojně využívají. A tomu za mnohé roky provozu také odpovídá její povrch. Komunikace slouží jak tranzitu, tak těm, do na sídlišti bydlí. A těch jsou tisíce. Problémy s parkováním jsou tady obdobné jako jinde na sídlišti, navíc asfalt je samá díra.

Část levého křídla ubytovny Předvoj v Karviné-Novém Městě je zcela zdevastované, má rozbitá okna a scházejí se tam bezdomovci. Únor 2024.
Ostudy Karviné, 2. díl: Křídlo ubytovny Předvoj, tady si to feťáci "píchají"

Dobrá zpráva je, že město, kterému komunikace patří, plánuje rekonstrukci povrchu. Ovšem až příští rok.

„Ve Studentské ulici před rekonstrukcí povrchu plánují Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK) rekonstrukci svých zařízení, proto letos nebude další etapa rekonstrukce provedena. V lednu proběhlo jednání města se zástupci SmVaK, a ti zatím řeší projektovou dokumentaci a stavební povolení. Z těchto důvodů je nutné opravu posunout až na rok 2025,“ argumentuje Martina Orgoníková z tiskového odboru radnice.

Potrubí ze 60. let

Mluvčí SmVaK Marek Síbrt její informace potvrdil. „V ulicích Zahradnická a Studentská bude vyměněno litinové vodovodní potrubí z počátku 60. let minulého století. Stejně tak zařízení pro dodávky pitné vody. Opravy povedeme kvůli koordinaci s městem Karviná, které zde plánuje opravu komunikace. Stavba bude probíhat po etapách tak, jak bude město provádět opravu,“ přiblížil postup mluvčí SmVaK.

Chátrající budova bývalé ZŠ Žižkova. Dnes objekt patří Lázním Darkov. Stav v zimě roku 2024.
Ostudy Karviné, 1. díl: Bývalá chátrající ZŠ Žižkova. Kdy objekt zase ožije

Dodal, že ještě letos by mělo být modernizováno téměř 200 metrů vodovodního potrubí ve Studentské ulici (mezi ulicemi Kirovova a Tyršova) a v příštím roce téměř 400 metrů vodovodu v Zahradnické ulici. Náklady přesáhnou 11 milionů korun.

Seznam zanedbaných budov, míst a území, které obyvatele města štvou, je redakce Deníku připravena rozšířit o vaše tipy. Pokud máte svůj návrh na ostudné či problémové místo v Karviné, pošlete nám svůj tip na e-mail: tomas.januszek@denik.cz.

Hlasujte v anketě o největší ostudu Karviné 


Nahrává se anketa ...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ostudy Karviné, 2. díl: Křídlo ubytovny Předvoj, tady si to feťáci "píchají"

Zdroj: Deník/Tomáš Januszek