Na místě už proběhlo kácení stromů s mýcením dřevin. Aktuálně se odstraňují asfaltové povrchy a herní prvky nevyhovujícího dětského hřiště. Na tyto práce navážou přeložky a úpravy inženýrských sítí.

Na více parkovacích míst, zmodernizované dětské hřiště a nové chodníky se mohou těšit obyvatelé Karviné bydlící ve vnitrobloku ulice Cihelní. Březen 2024.Na více parkovacích míst, zmodernizované dětské hřiště a nové chodníky se mohou těšit obyvatelé Karviné bydlící ve vnitrobloku ulice Cihelní. Březen 2024.Zdroj: se svolením Magistrátu města Karviné

„Projekt počítá s opravami zpevněných ploch v majetku města tak, aby zde vznikl maximální možný počet parkovacích stání při zachování přístupu vozidel integrovaného záchranného systému ke stávající zástavbě. Kapacita parkování bude ze současných 56 osobních aut navýšena na 79 parkovacích míst,“ říká primátor Karviné Jan Wolf.

Na ploše mezi parkovištěm a chodníkem podél třídy 17. listopadu najde své místo dětské hřiště s pískovištěm. „Jeho součástí bude několik herních prvků. Pamatováno je i na náhradní výsadbu stromů a keřů,“ doplňuje primátor.

Stavební práce, které mají být ukončeny na podzim tohoto roku, budou stát 11,7 milionů korun bez DPH. Městu se podařilo získat dvě dotace od Nadace OKD v celkové hodnotě 9 milionů korun.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ostudy Karviné: Křídlo ubytovny Předvoj, tady si to feťáci "píchají"

Zdroj: Deník/Tomáš Januszek