Cílem plánu, který počítá s minimálně 10 projekty, je zásadní změna klíčových ukazatelů, jako úbytek obyvatel, zaměstnanost, chuť ve městě bydlet a podnikat. Chce také více zapojit lidi se zájmem o rozvoj města. Plán bude hotový na konci roku.

„Potýkáme se s pověstí, která sice úplně neodpovídá realitě, ale také víme, že není nad čím jásat. Negativní scénáře vývoje říkají, že když se nic zásadně nezmění, Karviná se bude dál smršťovat a lidé odcházet. Změnit to znamená přemýšlet v dlouhodobém horizontu, připravit projekty, získat na ně peníze.

Neméně důležité je zapojit do procesu změny aktivně i lidi, kteří o to mají zájem. Přesně to plán řeší -, a budeme to dělat,“ tvrdí primátor Karviné Jan Wolf.

Nová sezona začíná, baníkovci jdou do boje.
Baník Karviná má nejvyšší cíle

Mezi plánovanými projekty je například Karvinská speciální ekonomická zóna, která nabídne podnikání pro různé typy investorů, možnosti čerpání investičních pobídek anebo podpůrné programy zahrnující asistenci při zahájení činnosti v zóně.

V plánu je rovněž urbanistické řešení centra města, jehož součástí je např. revitalizace třídy 17. listopadu, odstranění bariér, souvislému zahuštění centra a jeho napojení na okolní části, řešení dopravy i parkování.

„Chystá se taky rozšíření projektu Bezpečná Karviná o propojení bezpečnostních kamer se sítí internetu věcí. Zatraktivnit město má například přeměna Karvinského moře nebo projekt Po stopách původní Karviné, který řeší síť cyklostezek,“ doplnil mluvčí města Lukáš Hudeček.

Profese. Ilustrační foto.
Do voleb v našem kraji kandidují především živnostníci a podnikatelé