Informace o ministerské návštěvě okamžitě přilákala diskutující na sociální sítě. “Tak kde se to bude konat? Strach?" píše se na Facebooku pod pozvánkou na událost Debata bez cenzury v Karviné. "V Pivnici Centrum. Strach nemám, naopak se těším!," odpovídá o chvíli později Vít Rakušan.

Ani další komentáře k akci v Karviné nejsou zrovna přátelské. "Mizerov je pro debatu s Vámi příznačná lokace," píše další diskutující. "Dorazíte?" ptá se Vít Rakušan, kterému je v debatě odpovězeno: "Nejsem si jist, jestli bych zrovna Vás měl svou účastí legitimizovat. Ještě si to rozmyslím."

Golfové hřiště a areál, Karviná-Lipiny.
Konec golfu v Karviné? Pokud OKD hřiště neprodá, chce ho zavřít

Někteří rovnou přejí ministrovi neúspěch. “Doufám, že mu v Karviné dají co proto," píše se na stejné facebookové události. Lidé v Karviné pak o celé události debatují také osobně či na dalších facebookových fórech. Ohlasy jsou z větší míry spíše podobně negativní, vyskytly se dokonce obavy, zda nejde o nějaký žert či fámu. To ale zcela určitě ne a debata proběhne. Deník pak z celé akce chystá i reportáž. 

Debaty bez cenzury

Návštěva ministra Víta Rakušana v karvinské pivnici Centrum je součástí akce Debaty bez cenzury.cz, která bude mít právě v Karviné 22. ledna od 17 hodin svou premiéru. Debaty s ministrem se pak budou konat také v dalších českých městech. A na závěr turné se Vít Rakušan vrátí zpět do Moravskoslezského kraje, konkrétně 25. března do Havířova.

Ilustrační foto.
Dětské pohotovosti na Karvinsku. Slouží dvě a tak to zůstane

Podle prohlášení ministra je po dvou letech vládnutí potřeba dělat řadu věcí jinak.“Přestat s politickým taktizováním. Se zbytečnými a nesrozumitelnými kompromisy. A začít dělat to, co je prostě správné. I já si uvědomuji, že s vládou a výsledky její práce je spousta lidí nespokojená,“ vyjádřil se ministr na internetových stránkách Starostů a nezávislých k aktivitě Debaty bez cenzury.cz.

Jedním z důvodů k nespokojenosti je podle něj špatná komunikace všech zákonů a úsporných opatření, které jsou pro tuhle zemi nezbytné a prospěšné, „Ale často jsme si nedali tu práci je lidem dobře vysvětlit. Ale není to rozhodně jen o komunikaci. Řada věcí, které jsme slibovali a chtěli, zůstala napůl cesty nebo jsme s nimi ani nezačali,“ dodal ještě Vít Rakušan před debatami.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: VIDEO: Kamion vjel v Karviné do protisměru, na chodník a pak lámal stromy

Zdroj: Deník/Tomáš Januszek