Policisté na území kraje hlásí od rána více jak šest desítek dopravních nehod. Na Karvinsku byla ráno kvůli nehodě omezené doprava v Ostravské ulici. "Uzavřená je také Orlovská ulice mezi Rychvaldem a Ostravou z důvodu nehody kamionu, a to v obou směrech," informovala Deník po 12. hodině mluvčí policie Daniela Vlčková.

Krajně nepříjemná je také situace v Ropici u Českého Těšína. Cestu, kterou mnozí využívají nejen k dopravě do Beskyd, neustále blokují uvízlé kamiony. "Policie prosí všechny řidiče o krajní opatrnost a přizpůsobení se situaci v celém okrese," doplňuje mluvčí.

Přívaly sněhu  dělají problémy také v ulicích měst. "Žádáme občany o pochopení situace, v terénu máme opravdu veškerou techniku a lidi a děláme, co je v našich silách," řekl Deníku ředitel Technických služeb Karviná Zbyněk Gajdacz. Problémy odklízecí technice pak občas dělají i špatně parkující šoféři, kolem vozidel se tvoří sněhové bariéry. "Sněhu je tolik, že ho zřejmě začneme po neděli vyvážet za město," podotkl Zbyněk Gajdacz s tím, že jsou k tomu určená místa. Sníh totiž obsahuje i sůl.

Se sněhem bojuje také Havířov

Obdobně jsou na tom v Havířově. "V ulicích máme stoprocentní nasazení lidí i techniky, včetně subdodavatelů, stáhli jsme i lidi z dovolených. Snažíme se udržovat i silnice kolem Havířova. Dnes máme jednání s vedením města, kde budeme celou situaci dále vyhodnocovat a hledat řešení," uvedl pro Deník v pátek odpoledne vedoucí zimní údržby Technických služeb Havířov Kamil Parisák. 

Hasiči v plném nasazení

Plno práce mají v kraji také hasiči. "Od dnešní půlnoci do 14 hodin evidujeme na území Moravskoslezského kraje 140 událostí spojených s počasím. V zásadě se jedná o především dva typy zásahů - uvízlé autobusy či kamiony a likvidace poškozených či padlých stromů. Neevidujeme žádnou výraznou škodu či zranění," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. 

Podívejte se na video ze zásahu hasičů 

| Video: Youtube

Podobně je na tom železnice

Z důvodu silného sněžení a vzhledem k výstrahám ČHMÚ před sněhem a silnými mrazy, prosíme cestující, aby při cestách vlakem sledovali aktuální informace o provozu na železnici," uvedla v pátek mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Aktuální situaci mohou cestující sledovat na webu Českých drah v tomto internetovém odkazu, nebo v mobilní aplikaci Můj vlak.

"České dráhy v souvislosti s počasím evidují mimořádné události především na severu Moravy, kde byl od ranních hodin kvůli pádu stromu na trať přerušen provoz mezi Slovenskem a ČR na trati č. 320 v úseku Mosty u Jablunkova – Čadca. ČD v tomto úseku zavedly náhradní autobusovou dopravu, provoz byl okolo 10. hodiny obnoven. K další mimořádné událost došlo napíklad na trati 317 v úseku Kravaře ve Slezsku – Chuchelná, a to z důvodu pádu stromu na trať, několik osobních vlaků bylo odřeknuto," doplnila mluvčí.