„Pracuje se na záměru postavit na několika hektarech volných pozemků haly, kde by mohly fungovat malé a středně velké firmy,“ řekl náměstek karvinského primátora Zbyněk Gajdacz. Dodal, že se zónou pro výrobu a služby v tomto místě počítá i územní plán, takže administrativní problémy by nastat neměly. V lokalitě totiž už dnes sídlí stavební firma SSKA.

Nová silnice Projektanti však musí vyřešit problém s dopravou. K pozemkům, kde by zóna měla vzniknout, totiž vede jen úzká a nevyhovující silnice. Odbočka z hlavní silnice, která vede do Petrovic, má zase nevhodné disproporce. K tomu všemu je silnice velmi frekventovaná. „To je docela oříšek, který však musíme rozlousknout. Uvažujeme o tom, že by se známé „esíčko“ těsně za Vagónkou tzv. narovnalo a za těmi vilkami by vedla kvalitní silnice,“ vysvětlil Gajdacz. Dodal, že město už v této věci oslovilo i Správu silnice Moravskoslezského kraje a jednalo se o tom, zda je tato variantra reálná a za jakých podmínek.

„Zjistili jsme, že by se to takto dalo udělat,“ doplnil náměstek primátora. Peníze z kraje, EU i od státu K finančnímu zajištění této investice chce město využít prostředky z rozpočtu Krajského úřadu Moravskolezského kraje, ze státního rozpočtu a strukturálních fondů Evropské unie. Všechny přípravné práce a studie by měly být hotové do konce příštího roku. Se samotnou realizací se pak počítá do roku 2010. „Zatím je vše ve stádiu záměru, takže je předčasné mluvit o tom, kolik to bude stát,“ dodal Zbyněk Gadacz.