O službu je prý takový zájem, že se radnice rozhodla ji rozšířit. Současná nabídka atrakcí je podle mluvčího magistrátu města Karviné natolik pestrá, že si z ní mohou vybrat opravdu všichni. „Mohou si například vychutnat vyjížďku na koni, jízdu na cyklokrosovém kole pod vedením instruktora nebo střelbu z luků a kuší,“ říká mluvčí magistrátu Jaroslav Nakládal. Tím prý ale nabídka nekončí. Na své si přijdou i milovníci umění, kteří se pod dohledem instruktorů mohou přiučit lecčemus novému. Letos chce město nabídku těchto „turistických balíčků“ rozšířit a ještě více je zatraktivnit.

„Ceny balíčků se pohybují od 850 do 2500 korun a koupit je lze v Městském informačním centru nebo v Lázních Darkov. Kompletní nabídka je k dispozici i na webových stránkách Valašského království nebo města,“ řekl Nakládal. O netradiční nabídku zážitků, kterou mohou lidé využít i mimo prázdninové období projevovaly zprvu zájem především pracovní kolektivy. V poslední době však začíná přibývat jednotlivců nebo párů, kteří se rozhodnou zažít ve městě něco netradičního.

„Letos se chystáme nabídku rozšířit. Chceme zajistit projížďky koňským povozem a uvažujeme i o smlouvě s provozovatelem čtyřkolek, zdejší malířkou nebo populárním kadeřníkem,“ vysvětlil Nakládal. Mezi zvláště atraktivní nabídky prý patří vyjížďka na koních v doprovodu instruktora do okolí města nebo třicetiminutový vyhlídkový let v ultralightu. Mezi další nabídky na strávení volného času v Karviné patří i aktivity jiných, než městských organizací. Ve městě se konají festivaly, či třeba koncerty a divadla.