Ty by podle ředitele nemocnice v Karviné-Ráji Ivo Žolnerčíka měly být hotové příští rok v dubnu. 

„Projekt by měl být hotový do poloviny května a chci věřit, že v březnu nebo dubnu příštího roku by měly být k dispozici dva sály včetně dospávacích pokojů hotové,“ prozradil ředitel karvinské nemocnice.

Po odchodu většiny původního orlovského ortopedického týmu se podařilo na karvinském pracovišti stabilizovat personál. Má dostatek kvalifikovaných lékařů a sester, kteří se o pacienty budou starat. 

„Nový tým je sestaven tak, aby mohl provádět všechny potřebné velké ortopedické zákroky, tedy výměny kloubů, i malé zákroky. Zatímco během letošního ledna provedl 30 totálních endoprotéz a 52 malých zákroků, od dubna, kdy by měl nastoupit ještě jeden lékař, by to mělo být okolo 45 endoprotéz a zhruba stejný počet malých zákroků v rámci takzvané jednodenní chirurgie,“ dodal náměstek hejtmana Martin Gebauer.

orlovské nemocnici bude nadále fungovat ortopedická ambulance. Připravuje se tu také zajištění provozu na operačních sálech, kde se budou provádět artroskopie nebo menší operační výkony. Operovat by se v nich mělo začít od dubna.

V Orlové se o provoz bude starat stejný tým lékařů, jako v Karviné. Lékaři se tam budou v ambulanci i na operačních sálech střídat. 

„Taktéž je a bude v Orlové v provozu traumatologicko-chirurgická ambulance 24 hodin každý den. Od letošního ledna tu funguje také nová gastroenterologická ambulance a připravujeme další novinky. V příštím roce by se měly otevřít další specializované ambulance, které v Orlové zatím chybí, například endokrinologie a plicní endoskopie,“ upozornil Martin Gebauer.