V pátek se od Prahy vydá na slavnostní vernisáž skupina pedagogů a žáků a dalších přátel karvinského kulturního dění. Na výstavě ukážou práce Rozárie Kašpárková a Robin Zadražil. Dalších 11 pláten je od žáků pana učitele Milana Cieslara.

„Myslím, že všechna plátna vycházejí buď z fantazie dětí, vytvořily imaginární bytosti, nebo čerpaly z pop kultury, ať už filmu, komiksu nebo televize. Moje děti neměly žádné zadání, samy si vybraly motiv, který ztvární. Všichni žáci, i od kolegy Milana Cieslara, zachytili technikou akrylu na plátno různé osoby, tvory či zvířata. Odtud také název Kdo jsme,“ uvedla Zuzana Szulová, která vyučuje výtvarný obor na Základní umělecké školy Bedřicha Smetany v Karviné.

Žáci výtvarného oboru, kteří se v pátek představí v Praze, dosahují úspěchů v soutěži Design Callisto grafik.

Mladí karvinští výtvarníci nejsou jediní, kdo se v poslední době prostorách horní komory Parlamentu představil. Loni tam senátor za Karvinsko Ondřej Feber uspořádal výstavu Hornictví na Karvinsku, za níž pak její autoři převzali cenu Český Permon. „Letos v létě to bylo hudebně-taneční pásmo Zpívá a tančí Těšínské Slezsko ve Valdštejnských zahradách v podání souboru Suszanie ze Suché,“ uvedl Feber. Také další prezentace regionu Karvinska se odehraje pod záštitou tohoto senátora.

Podle něj se karvinská škola, kde se vzdělává více než tisícovka dětí, řadí mezi nejlepší v Česku.