„Přejezd se pro silniční dopravu znovu uzavře ve čtvrtek 1. února v 7 hodin ráno na dobu, kdy bude rozsáhlá oprava druhé poničené koleje probíhat v tomto místě. S definitivním otevřením se následně počítá ve středu 7. února do 18 hodin,“ řekl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Nehoda na přejezdu v Dolní Lutyni se odehrála se středu 24. ledna ráno. Vlak zde narazil do kamionu na kolejích, strojvedoucí zemřel, dvacet lidí je zraněných. Škoda je asi 37 milionů korun.

Návštěva Víta Rakušana na debatě s občany, 22. ledna 2024, Karviná.
„Viděls tu hrůzu?“ Karvinští debatují o setkání s ministrem Rakušanem v pivnici

Policisté pracují při vyšetřování příčin srážky s verzí, že na přejezdu uvízl přívěs nákladního auta. Řidič se jej snažil uvolnit, ale mezitím spadly závory a po chvíli narazil do vozu vlak. Dvaatřicetiletého řidiče policisté zadrželi a vyslechli, Druh ýden jej pustili a podle informací policie nebyl z ničeho obviněn ani není z ničeho podezřelý. „Karvinští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Nikoho ale dosud v této věci neobvinili,“ řekla policejní mluvčí Daniela Vlčková.