Revitalizace prostranství před nemocnicí začala loni v srpnu a kromě rozšíření parkoviště a obnovy zeleně se lokalita dočká také nových chodníků, opraveno bude veřejné osvětleni a upraven tamní parčík.

„Na místě vznikne pětadvacet nových parkovacích míst, z toho jedno pro rodiny s dětmi a dva pro invalidy,“ prozradila mluvčí Orlové Sandra Štrejlová.

Dispečink ZZS MSK. Ilustrační foto.
Porod na sedadle automobilu na Karvinsku. Tatínkovi radil operátor záchranářů

Stavbaři se museli vypořádat s problémem, který nastal v okamžiku, kdy při zahájení výkopových prací objevili nemocniční požární vodovod, který nebyl součástí dokumentace. Trasa vodovodu a sítí je v kolizi s umístěním navržených vsakovacích objektů a vykopaná zemina není vhodná pro zpětný zásyp.

„Problémy se podařilo vyřešit, když si nemocnice vodu rovnou opravila, byly změněny technologické postupy a společnost Eurogas dostala povolení k dodatečným pracím. Opravou vodovodu a odsouhlasením technického a finančního řešení došlo ke zpoždění na stavbě, které bylo vyřešeno posunutím termínu,“ informovala vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská. Dodala, že kvůli novým chodníkům před nemocnicí bylo nutné o kousek přesunout sochu, která prostranství zdobí.

Zubaři, zubní ordinace, ilustrační foto
Noví zubaři na Karvinsku. V jedné z ordinací už spustili i registraci

Celkové náklady na stavbu se po dodatku vyšplhají téměř na 9,6 milionu korun. „Pokud se klimatické podmínky umoudří, stavba bude pokračovat během zimních měsíců právě realizací dvou vsakovacích objektů. Zpevněné plochy a zeleň budou dokončeny až na jaře,“ dodala mluvčí města.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: VIDEO: Kamion vjel v Karviné do protisměru, na chodník a pak lámal stromy

Zdroj: Deník/Tomáš Januszek