Karvinsko bude letos hudebně poněkud strádat. Dva velké festivaly (Dolański Gróm a RockTherapy) si dávají pauzu a tak jejich roli budou suplovat městské slavnosti. Vyberte si v tipech Deníku, jenž shrnuje ty nejzajímavější hudební zážitky regionu.

Dny města Orlové

Na konci května se konají Dny města Orlové, kde je připraven nabitý hudebně zábavný program pro celé rodiny. V areálu letního amfiteátru během dvou dnů (24. a 25. května vždy odpoledne) vystoupí Dara Rollins, kapela Olympic, kapitán Demo, punkrockoví Slováci Horkýže Slíže a večer Marpo & Troublegang.

Začala rekonstrukce kovonského mostu. Od neděle 14. dubna přes něj neprojedete.
V Karviné se uzavřel Kovonský most, už přes něj neprojedete

Na náměstí 28. října v Orlové Městě se bude konat zábavný program s dechovou kapelou Sušanka a cirkusovými umělci (Choker Show). V restauraci Letiště bude připravena rockové scéna. Vstupné se platí pouze do letního amfiteátru a vyjde na 150 korun v předprodeji, na místě na 200 korun.

Karviná Rocks 2024

Konec prázdnin bude ve znamení rockové hudby na Lodičkách. V pátek 23. srpna od 16 hodin se odehraje další ročník hudebního svátku Karviná Rocks! pořádaného Iniciativou Dokořán. Vystoupí kapely Trautenberk, Traktor, Forrest Jump, editor, The Pant a další. Hlavní hvězdou bude kapela Arakain. Vstupenka stojí 420 korun a sehnat ji lze on-line na webu goout.net.

Dny Karviné a Hornické slavnosti

Město Karviná a těžební společnost OKD letos spojily síly a v termínu 7. a 8. června připravily v centru města (park Boženy Němcové, letní kino, Masarykovo náměstí, restaurace Oáza – finále Moravského vrabce) Dny Karviné a Hornické slavnosti.

Pád kolotoče v době konání Havířovských slavností přerušil program slavností, Havířov, 3. září 2022. Foto: Michal Polák - eMPe foto (www.empefoto.cz)
Těžká nehoda kolotoče na slavnostech v Havířově, sedmnáct zraněných, včetně dětí

V rámci akce vystoupí mimo jiných David Koller, Monkey Business, Doga, Desmod, Lenny, Petr Bende, Vojtěch Dyk a kapela D.Y.K., Adam Ďurica, We Are Domi, AC/CZ a další interpreti. Návštěvníky jistě potěší, že vstup je zdarma.

Havířovské slavnosti

Kromě těchto akcí a městských a obecních slavností, které se konají v průběhu celé letní sezony, se hudební fanoušci mohou těšit také na tradiční Havířovské slavnosti, které jsou tradičně největší hudební akci na Karvinsku. Ty se budou konat na začátku září a prozatím nemají odtajněný program. V minulosti však hostily snad všechny hvězdy českého a slovenského showbyznysu a také ze zahraničí Europe, Slade, Sabaton, Nazareth, Lady Pank či Status Quo. Letos jistě budou Havířovské slavnosti chtít udržet titul největší hudební akce v regionu.

Polovina srpna bude patřit v Českém Těšíně každoročnímu Rockování nad Olzou. Letos se koná 17. srpna, ale program pořadatelé do naší uzávěrky nezveřejnili.