Na prořezu stromů a dřevin spolupracovali například také výškoví stromolezci, kteří odborným prořezáváním větví propustili do jinak temnějšího lesoparku více světla.

Zmíněné chodníky, které jsou nyní hotové, mají kolem 1800 metrů a vedou skrze celý lesopark. Jejich vzhled je identický s chodníky, které dláždí i park Boženy Němcové.

Revitalizační práce běží už několik měsíců a na jaře budou pokračovat.

Revitalizace lesoparku Dubina bude na jaře pokračovat.„Chodníky jsou hotové, stejně tak osvětlení. V příštím roce budeme postupně doplňovat mobiliář tam, kde bude chybět. Konkrétně se jedná o lavičky a koše,“ informuje o inovacích vedoucí komunálních služeb Jana Maierová. Podle ní platí vše, o čem byla dosud společnost informována.

V části lesoparku Dubina má také vzniknout oplocené hřiště pro psy, aby je tam mohli jejich majitelé nejen venčit, ale je nechat proběhnout.

Takzvaný psí park bude k dispozici všem, kteří si se svými mazlíčky budou chtít hrát, ale také je cvičit. Psí park bude také rozčleněn pro větší a menší plemena, aby se mezi zvířaty zabránilo konfliktům.