Festival proběhl ve věhlasné koncertní síni Carnegie Hall, kde v podání Permoníku zazněly české, moravské a slezské písně.Jak Deníku řekl prezident sboru Petr Kazík každý ze tří porotců ocenil výkon karvinského sboru 98 body ze sta možných. Permoník vybojoval zlatou cenu v konkurenci pěveckých sborů z USA a Polska a dvou dechových orchestrů.

Karvinský sbor Permoník získal v New Yorku na festivalu Sounds of Spring NY Festival nejvyšší ocenění. 29. 3. 2022.Karvinský sbor Permoník získal v New Yorku na festivalu Sounds of Spring NY Festival nejvyšší ocenění. 29. 3. 2022.Zdroj: se svolením Martina Straky

„Vítězství si velmi považujeme. On jen samotný pobyt ve slavné Carnegie Hall je neskutečný zážitek. Když si uvědomíte, kdo všechno tady vystupoval… ty pocity jsou prostě nepřenosné,“ svěřil se Petr Kazík. Pro Permoník je to druhé absolutní vítězství na tomto festivalu, poprvé tu exceloval v roce 2016.

V Bohumíně zkoušejí připravit děti na stres u přijímaček.
V Bohumíně zkouší „nalejvárnu“, připraví děti i na stres u přijímaček

Českou republiku a Karvinou reprezentuje na americkém turné Permoníku 44 členů, přičemž nejmladšímu je 12 let. Sbor doprovází také uznávaný saxofonista Michal Žáček a kameraman pořizuje záběry do chystaného dokumentu s názvem z Karviné do Carnegie Hall. Ten vzniká k výročí 55 let sboru a životnímu jubileu jeho zakladatelky Evy Šeinerové.

Karvinská premiéra dokumentu má proběhnout v září v Karviné.Během středy se sbor i s doprovodem přesunul do Washingtonu, kde zazpívá na české ambasádě. Poté se vrací zpět do Česka, kde by se měl objevit v sobotu.