Karvinský plenér u kašny je nový projekt nový projekt Regionální knihovny Karviná a Galerie městaKarviné, který je organizován ve spolupráci s ART Klubem Karviná a s podporou Nadace OKD. Tentoprojekt představuje nový krok směrem k podpoře mladých talentů a propojení generacíprostřednictvím umělecké tvorby.Cílem projektu je vytvořit prostředí plné emocí a vizuálních zážitků, které mladou generaci zapojí dosvěta umění.

„Snažíme se propojit zkušenosti regionálních umělců s energií mladých začínajícíchtvůrců, aby vytvořili jedinečná umělecká díla,“ komentuje záměr plenéru jeho autorka BarboraKoneszová a dodává:

„Téma plenéru ‚Příběh Karviné‘ má pro naši lokalitu zásadní význam. “Karvinský plenér u kašny se uskuteční ve čtvrtek 13. 6. 2024 na Masarykově náměstí v Karviné-Fryštátěod 9:00 do 17:00 hodin. Během této jednodenní akce budou mladí začínající umělci kreslit uhlem na malířských stojanech umístěných u kašny. Zkušení umělci z ART Klubu Karviná budou působit jakomentoři a poskytnou své znalosti a rady.Všichni účastníci, včetně návštěvníků, budou mít přístup k výtvarným pomůckám a materiálům, aby mohli vytvářet vlastní umělecká díla.