K prvnímu případu došlo v době od 19 hodin v pondělí 10. října 2022 do 15 hodin úterních na ulici Borovského poblíž domu č. 171 v Karviné-Ráji. Ke druhému případu došlo v téže době a lokalitě, avšak na ulici U Lesa na parkovišti u domu č. 774. Neznámý pachatel zde navrtal palivovou nádrž u zaparkovaného vozidla značky Iveco, ve druhé ulici se jednalo o Renault. V součtu bylo ukradeno téměř sto litrů nafty.

„V souvislosti s tím pátráme po pohybu vozidla značky Mercedes Vito červené barvy. Pro dosažení účelu trestního řízení se obracíme na veřejnost s žádostí o informace k vozidlu a také jeho osádce,“ informovala policejní mluvčí Soňa Štětínská.

close Prověřování krádeže nafty. info Zdroj: se souhlasem PČR zoom_in Prověřování krádeže nafty.

Policisté by potřebovali identifikovat dvě osoby – muže a ženu na fotografiích a videu, aby získali informace k prověřovaným skutkům či vozidlu.

Tímto se obrací na veřejnost se žádostí, aby informace k totožnosti osob, případně pohybu vozidla Mercedes Vito sdělili na obvodní oddělení Karviná 974 734 771 (nepřetržitě), bezplatnou policejní linku 158 nebo nejbližší policejní služebnu.