Nadšené cyklisty a v některých případech i koloběžkáře neodradily od tradičního seniorského kolování ani tropické teploty, díky kterým se na výlet vyjíždělo už v osm hodin ráno.

„Letos se jel už 4. ročník a já se zatím účastnila každého. Líbí se mi, že je tady každým rokem víc a víc zájemců. Když to bylo prvně, bylo nás kolem pětadvaceti, teď už je nás snad přes padesát,“ říká paní Chlebová z karvinského seniorského klubu Od Lesa.

Půlhodinová cyklotrasa okolo Karviné vedla od zdejšího Univerzitního náměstí až do Starého Města, kde na účastníky čekalo občerstvení a zábavné sportovní klání. Pro seniory, kteří se necítili na návrat zpět domů, byl po ukončení zajištěn i autobus, který je i jejich kola převezl.

„Trochu jsme se obávali toho tepla. Původně měla být akce v deset dopoledne, ale museli jsme to přesunout na osmou ranní. Cílem je, aby se senioři projeli i jinam než do obchodu, poznali nové lidi a byli ve společnosti. Plus ještě udělají něco pro své zdraví,“ uvedla organizátorka Marie Poláková s tím, že kolování je určeno členům seniorských klubů v Karviné.

„Do akce je zapojeno sedm zdejších seniorských sdružení. Věkové spektrum je opravdu široké – od šedesáti do devadesáti let. Nejstarší letošní účastník má, domnívám se, devadesát dva let,“ doplnila Poláková.

Ta navíc dodává, že zájem seniorů o kolování každým rokem roste, což může potvrdit i Libuše Sadilová, která se letos na cyklovýlet vydala poprvé.

„O akci jsem se dozvěděla v klubu a okamžitě jsem se rozhodla, že se musím přidat. Mám tu i kamarádky, jen z mého klubu je nás tady snad pět,“ dodává s úsměvem paní Libuše.

Kateřina Paraiová