Audit nechal vypracovat jednatel MRA a radní za ANO Róbert Masarovič. Společnost Ernst&Young, a to od 2. do 25. března 2015. V květnu pak auditoři vyhotovený dokument předali objednavateli. V zápětí se však audit stal součástí spisu a podkladem vyšetřování krajské hospodářské kriminálky. Kontaktovat policii přitom vedení MRA doporučili s ohledem na výsledky jejich zjištění a podezření i samotní auditoři.

Audit byl od té doby blokovaný vyšetřovatelem. Teprve téměř po roce policie vedení města informovala o tom, že jej není třeba tajit. Audit proto oficiálně obdrželi všichni členové městské rady, k dispozici ho mají také někteří úředníci radnice a vyžádali si ho i zastupitelé.

S obsahem auditu se chtěli seznámit také občané. Ti ale narazili. Vedení radnice se nemůže dohodnout s vedením své společnosti MRA, zda je dokument veřejný nebo jen interní.

Přímo na zasedání zastupitelstva urgoval svou dřívější žádost bývalý zastupitel Radim Mudra. "Ptám se, kdo tento audit zadal? Kolik bylo oslovených firem na jeho zpracování? Kolik stál a jaký je konečný výsledek," ptal se vedení města.

Primátor Daniel Pawlas na jeho slova reagoval: "Audit je k dispozici, pokud si o něj požádáte, jistě ho dostanete."

"Když je tedy k dispozici, proč ho ještě nemám, když jsem o něj žádal," reagoval opoziční zastupitel za ČSSD Pavol Jantoš, který v celé kauze jako bývalý provozně-technický náměstek ředitele MRA hraje jednu z hlavních rolí.

Právě v té chvíli se do debaty o přístupnosti auditu vložil jednatel MRA Masarovič: „Já si to dovolím poopravit. Audit jsem ze své funkce zadával já. Mezi MRA a auditorem existuje smlouva, která znemožňuje jeho zveřejnění. Ale s jeho obsahem se seznámit můžete," řekl Masarovič Jantošovi.

O audit samozřejmě jako občan města požádal také autor tohoto článku. Dodnes ho oficiálně nedostal s odkazem, že k tomu nedala souhlas MRA. Deník však audit získal jinou cestou a proto z něj může pro své zpravodajství čerpat.