Dobrovolnictví. To bylo tématem workshopu, který zde přivezli zástupci Slezské diakonie. „Součástí knihovny je i dobrovolnické centrum, proto chceme spolupracovat také s ostatními organizacemi, které se dobrovolnictví věnují. Se Slezskou diakonií jsme se takto potkali už loni a domluvili se, že za námi opět přijdou a předvedou zájemcům, jak dobrovolnictví vypadá v praxi a co vše to znamená," vysvětlila pracovnice karvinské knihovny Svatava Sukopová.

Samotná Slezská diakonie se v našem regionu věnuje dobrovolnictví v několika různých oblastech. „Naši dobrovolníci se například věnují dětem v rámci pomoci se školní přípravou tam, kde se rodiče dětem tolik nevěnují nebo ani nemohou, chodí za dětmi s postižením, stejně tak se mohou věnovat i osamělým lidem seniorského věku nebo těm, kdo žijí na ulici a podobně," vysvětlila zde koordinátorka tuzemského dobrovolnictví ve Slezské diakonii Lucie Protivanská.

Pomoc může každý

A zájem pomáhat ze strany karvinských slečen? „Studuji zdravotní školu a téma pomáhat lidem je mi tak blízké," vysvětlila jedna z možných budoucích dobrovolnic Simona.

„Může mi to pomoci při studiu pedagogiky. Pomůžu druhým a navíc získám i další praxi," vysvětlila svůj zájem Kateřina.

Veškeré informace o možnosti dobrovolnické práce ve Slezské diakonii najdou zájemci také na webech dcsd.cz a slezskadiakonie.cz nebo také na telefonu 731 130 175.