Takto popisuje svůj koníček, který produkuje dílka s velikonočními a vánočními motivy, Milena Pospíšilová z bohumínského Záblatí. K pletení z papíru se dostala v důchodu.

Výrobky Mileny Pospíšilové na výstavě. „Po odchodu z práce jsem hledala něco, aby ten přechod nebyl tak náhlý a abych se nenudila. Začala jsem pátrat po internetu a pletení z papíru mě zaujalo nejvíce," vzpomíná Milena Pospíšilová, jejíž výtvory právě v těchto dnech zdobí Velikonoční výstavu v Orlové. Od jejího stánku si lidé mohou odnést třeba velikonoční zajíce, karabáče a další. Na první pohled přitom výrobky vypadají, jako z proutí. Pokud má člověk dostatek zručnosti a ví, jak na to, jeden karabáč například vyrobí za přibližně půl hodiny.

„Motivy si vymýšlím sama, ale někdy se podívám také na internet pro inspiraci, co a jak dělají další," dodává Milena Pospíšilová. Pletené výrobky z papíru ale nejsou rozhodně jediné, co výstava nabízí. Paní Pospíšilová i další šikovní lidé a fanoušci rukodělných prací, vystavují v orlovském domě kultury, kde se Velikonoční výstava koná, až do pátku. V tento den akce vyvrcholí velkým Velikonočním jarmarkem, který se i s programem bude konat také na přilehlém náměstí.