Těžké stavební stroje přitom zdevastovaly terén před první řadou garáží. Lidé z garážové osady ve Sportovní ulici v Karviné ale stále doufají, že brzy dojde k nápravě.

„Už během těch prací bylo velice problémové se do garáží dostat a všichni jsme doufali, že po skončení akce se terén uvede do původního stavu. Bohužel, nestalo se a při současně deštivém počasí je problém se dostat do garáže tak aby se člověk nemusel brodit zabláceným terénem, o zašpiněných vozech nemluvě,“ obrátili se na redakci Deníku lidé, kteří vlastní garáže v první řadě.

Stavbu parkovacích míst a přilehlého chodníku zajišťovalo město Karviná, které zajišťovalo i zmíněnou stavbu parkovacích míst. Šlo přitom o akci, která přinesla hodně užitku, protože zaparkovat u přilehlé nemocnice byl opravdu problém. Nespokojení ale nejsou jen majitelé garáží, kterých se stvba týká.

„Problémy s bahnem a kalužemi tady máme takřka všichni, stačí, když více zaprší,“ uvedl přímona místě majitel garáže o několik řad vzadu, vedle tamního fotbalového hřiště. Na vině je podle něj chybějící kanalizace, která zde před tím byla, dnes už ale neexistuje.

Karvinský magistrát říká, že o problému ví a s majiteli garáží je v kontaktu již delší dobu. A chystá i nápravu.

„U stavby parkoviště se problém více projevil, ale v podstatě je tam delší dobu,“ odpověděla Deníku mluvčí magistrátu Šárka Swiderová. „Řešení by mělo následovat hned po úpravě terénu tak, aby nebyl bahnitý. Materiál získáme v létě z recyklátů po opravách našich komunikací, podobně jsme řešili situaci v osadě Polské,“ říká dále mluvčí magistrátu.

„Bohužel problém s odvodem vod mají osady soukromých garáží obecně, některé byly v minulosti stavěny bez kanalizace. V některých osadách tak instalují sudy či nádrže k odvodu vod,“ dodala.