Nový kulturní a zábavný stánek měl kapacitu 536míst. Byl vybaven dvěma projekčními aparáty na promítání sedmdesátimili­metrového širokoúhlého filmu a pětatřicetimi­limetrového na uvádění týdeníků. Součástí byla isynchronizační aparatura pro plastický zvuk. Prvním promítačem se stal Josef Zádina. Ve vestibulu nabízel své službybufet.

 

Centrum patřilo na svou dobu kmoderním biografům. Až na malé výjimky se hrálo denně. Při oslavách pátého výročí založení vroce 1972uvítali jeden a půl miliontého návštěvníka. Byla jím Havířovanka Marie Konžliaková. Na své si také přišly děti. Celá řada mimořádných pořadů byla právě pro školáky a předškoláky.

Vprůběhu uplynulých čtyřiceti let se vjeho prostorách vystřídalo kolem čtyř milionů diváků. Postupem času se zájem ofilmová představení snižoval. Za období od roku 2003to už bylo necelých dvě stě šedesáttisíc.

Osud ke kinu nebyl nijak štědrý. Do údržby a modernizace se investovalo velmi málo. Vroce 1985se vyměnila sedadla a před šesti lety vsrpnu 2001dostalo nový moderní zvukový systém. Čtyřicet let stará budova je ve velmi špatném fyzickém itechnickém stavu a bez náročné rekonstrukce spěje kjisté záhubě. Zájem ozachování kina mezi místními obyvateli je stále značný. Potvrdila to isrpnová redakční anketa Deníku.