Karvinská regionální knihovna se připojila k projektu Kniha do vlaku, nový regálek s knihami volně k mání najdou zájemci pod informační tabulí o příjezdech a odjezdech vlaků na zdejším nádraží.

„Do projektu jsme se zapojili rádi a můžeme tak dát další život vyřazeným knihám, které by jinak skončily ve sběru. Kniha do vlaku funguje od roku 2014, projekt založila knihovna v Mikulově, dnes už funguje na více jak 100 nádražích v Česku,“ řekla při slavnostním uvedení projektu v Karviné knihovnice Martina Deutschová.

V praxi vše funguje naprosto jednoduše. Cestující si může z regálu vzít jakoukoli knihu. Pak si ji může nechat, vrátit zpět, nebo také umístit do jiného regálu na některém jiném českém nádraží, které je do projektu rovněž zapojené.

„Karvinský nádražní regál budeme průběžně doplňovat, své knihy do projektu mohou věnovat i naši čtenáři a další veřejnost. Prosíme jen aby zde knihy neumísťovali sami, ale přinesli je na kteroukoli naši pobočku. Naším úkolem je totiž opatřit každou knihu i příslušnými informacemi o smyslu a fungování této aktivity,“ doplnila ředitelka Regionální knihovny Karviná Markéta Kukrechtová.

BUDKO, BUDKO, KDE BUDEŠ PŘEBÝVAT… Dalším z nových projektů karvinské knihovny bude také nová knihobudka. Ta do Karviné přišla v rámci ocenění Městská knihovna roku. „Jde o regál určený do interiéru, také v něm budou knihy volně k mání, nyní hledáme jeho nejvhodnější umístění,“ dodala ředitelka knihovny.