Na 70 porcí hrachové polévky s chlebem rozdali v závěru minulého týdne spolu s dobrovolníky členové Pirátské strany, kteří chtěli veřejnosti touto cestou věnovat část z jejich participativního rozpočtu, stejně jako seznámit je s pozitivní myšlenkou veganství (životního stylu, který odmítá využívání živočišných produktů, a to nejen z hlediska výživy, ale také oděvů či kosmetiky pozn. red.).

Tzv. pirátské veganění se v centru Českého Těšína konalo již podruhé a podle zástupce pirátů Ireneusze Pieniazka by ve městě mělo proběhnout ještě dvakrát do doby, než se finance z rozpočtu nevyčerpají.

„Dnes jsme lidem rozdávali hrachovku s kousky tofu a s chlebem, minule jsme pro ně připravili veganský segedinský guláš. Teplou porci rádi věnujeme každému, kdo o ni projeví zájem, ať už lidem bez domova či náhodným kolemjdoucím,“ přiblížil Pieniazek s tím, že strana se takto snaží veřejnost seznámit nejen s pirátskou myšlenkou, ale i s filozofií veganství a s jejím pozitivním enviromentálním dopadem na planetu.