Cesta do Stonavy je tak nyní na pár dní velmi komplikovaná, protože se opravuje i další z příjezdových komunikací do obce, která vede ve směru od Karviné a pokračuje přes Stonavu na Albrechtice a Horní Suchou.

Uzávěra části cesty III/4687 platí od pondělí a potrvá do 31. srpna. Ještě do 14. srpna tudy smí projíždět autobusy, zákaz pak začne pro příští dny platit i pro ně. Ze zákazových značek si ale někteří šoféři nic nedělají a policii tak zřejmě nezbude, než začít vytahovat pokutové bločky.

„Apelujeme na řidiče, aby byli pozorní a obezřetní a sledovali i dopravní značení upozorňující na přechodné změny. Karvinští policisté budou situaci monitorovat a porušení zákazů sankcionovat,“ sdělila redakci Deníku policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

„Od 15. srpna do 25. srpna bude zákaz bude platit pro všechny účastníky silničního provozu, včetně autobusové dopravy i vozidel integrovaného záchranného systému - hasiči, policie, záchranka. Uzavírka pro všechny účastníky silničního provozu je nutná z technologických důvodů,“ doplnila mluvčí policie.

Uzavírka platí od 22. července také na komunikaci II/475 ve směru z Karviné na Horní Suchou. Ta bude trvat do 19. září. „Objízdné trasy jsou řádně vyznačeny a upozorňující značení je umístěno ze všech směrů, tedy od Karviné, Českého Těšína i Havířova,“ řekla dále mluvčí policie.

První dny uzávěry cesty ve Stonavě si „vychutnávají“ i šoféři autobusů. „Protože u zákazových značek chybí dodatek, že zde autobusy smějí do čtvrtka projíždět, dostávají se naši zaměstnanci do situací, kdy musí doslova uhýbat stavebním strojům a čelit nevhodným poznámkám zaměstnanců stavby, proč jezdíme zrovna tudy. Nám ale samozřejmě do čtvrtka nic jiného nezbývá,“ popsal zkušenosti kolegů dispečer ČSAD Karviná Miroslav Kijonka.