Cesta do Stonavy je tak nyní na pár dní velmi komplikovaná, protože se opravuje i další z příjezdových komunikací do obce, která vede ve směru od Karviné a pokračuje přes Stonavu na Albrechtice a Horní Suchou.

Uzávěra části cesty III/4687 platí od pondělí a potrvá do 31. srpna. Ještě do 14. srpna tudy smí projíždět autobusy, zákaz pak začne pro příští dny platit i pro ně. Ze zákazových značek si ale někteří šoféři nic nedělají a policii tak zřejmě nezbude, než začít vytahovat pokutové bločky.

„Apelujeme na řidiče, aby byli pozorní a obezřetní a sledovali i dopravní značení upozorňující na přechodné změny. Karvinští policisté budou situaci monitorovat a porušení zákazů sankcionovat,“ sdělila redakci Deníku policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Ilustrační foto.
Zuřivý pes zaútočil v Karviné na ženu, ta skončila v nemocnici

„Od 15. srpna do 25. srpna bude zákaz bude platit pro všechny účastníky silničního provozu, včetně autobusové dopravy i vozidel integrovaného záchranného systému - hasiči, policie, záchranka. Uzavírka pro všechny účastníky silničního provozu je nutná z technologických důvodů,“ doplnila mluvčí policie.

Uzavírka platí od 22. července také na komunikaci II/475 ve směru z Karviné na Horní Suchou. Ta bude trvat do 19. září. „Objízdné trasy jsou řádně vyznačeny a upozorňující značení je umístěno ze všech směrů, tedy od Karviné, Českého Těšína i Havířova,“ řekla dále mluvčí policie.

První dny uzávěry cesty ve Stonavě si „vychutnávají“ i šoféři autobusů. „Protože u zákazových značek chybí dodatek, že zde autobusy smějí do čtvrtka projíždět, dostávají se naši zaměstnanci do situací, kdy musí doslova uhýbat stavebním strojům a čelit nevhodným poznámkám zaměstnanců stavby, proč jezdíme zrovna tudy. Nám ale samozřejmě do čtvrtka nic jiného nezbývá,“ popsal zkušenosti kolegů dispečer ČSAD Karviná Miroslav Kijonka.

Vedení lázní slavnostně otevřeno novou kolonádu před  Rehabilitačním sanatoriem v Karviné-Hranicích.
Podívejte se, Karviná má novou promenádu u rehabilitačního sanatoria