Neuvěřitelný je jeho optimismus a vitalita, kterou oplývá. V tomto věku stále ještě jezdí na kole, pracuje na zahrádce a i pro nový občanský průkaz si na úřad zašel sám.

Na otázku, jakému zdraví se těší a jaký recept má na dlouhověkost odpověděl: „Celých 40 let jsem strávil 500 metrů pod zemí na šachtě. V létě pracuji na zahrádce. Také rád čtu noviny.“

Pan Alois rozhodně neměl lehký život, jelikož mu brzy umřeli oba rodiče a zůstal sám se sestrou. Druhou osudovou tragédií bylo, když mu umřela manželka a on zůstal sám s tehdy desetiletou dcerou. Přesto má bohatou a milující rodinu, se kterou žije ve svém domku, jenž si sám před léty postavil.

Zažil obě světové války, převrat v roce 1968 i revoluci 1989. „Současná doba je lepší. Pamatuji si, jak kdysi lidé měli hlad a jídlo bylo jen na příděl a lístky. Války nebyly dobré, to už si dnes málokdo pamatuje,“ dodal.

Ke gratulantům se připojila i starostka Šenova. „Je obdivuhodné, jak pan Alois dobře vypadá a jak z něj vyzařuje život. To můžeme jen obdivovat,“ řekla Darja Kuchařová.

Občanů s takto krásným věkem je v Šenově více. Panu Vilému Vavříkovi a Heleně Pětvaldské je 95 let a také se těší dobrému zdraví.