"V případě sňatků na radnici v Českém Těšíně je přípustný maximální počet 95 hostů, zbývajících pět účastníků jsou osoby zajišťující obřad, tedy oddávající, matrikářky a hudebníci," řekla mluvčí Českého Těšína Marcela a Hladká. 

Online reportáž

Karviná zase ve středu zrušila jednání zastupitelů, které se mělo původně konat v pondělí 16. března. Rozhodla o tom Bezpečnostní rada Karviné, která ten den zasedala. 

"Důvodem je mj. uzavření budovy Obchodně podnikatelské fakulty na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR o zrušení výuky na školách. Zasedání zastupitelstva města Karviné musí být svoláno v náhradním termínu nejpozději do 20. dubna 2020," zní vyjádření města.

Bezpečnostní rada Karviné pak doporučila omezit návštěvy města Cieszyn v Polské republice, a to v souvislosti s potvrzením případů nákazy onemocněním COVID-19 způsobeným novým koronavirem SARS-CoV-2.

"Bezpečnostní rada ORP Karviná doporučila nepořádat akce ve veřejném prostoru a vyzvala nejrizikovější skupinu osob – seniory, aby omezili pohyb ve veřejném prostoru a ve zvýšené míře dbali doporučení Ministerstva zdravotnictví k dodržování zásad hygieny, které budou doručeny Českou poštou do všech domácností," doplnil mluvčí karvinské radnice Lukáš Hudeczek.

Koronavirus v Česku