Teď v zimě malí vodáci trénují nasucho v tělocvičně. V březnu mají také v plánu se podívat do Dolní oblasti Vítkovice na slavnou loď Niké, na které bohumínský rodák, mořeplavec a cestovatel Richard Konkolski obeplul svět. 

Ta dorazila do Malého světa techniky U6 v Dolních Vítkovicích, kde probíhá její instalace na výstavu. V letech 1972 až 1975 na ní obeplul Bohumíňák Richard Konkolski celý svět

„Otevření expozice se plánuje na začátek března. Oslovili jsme pana Konkolského, zda by byl tak laskavý a naší exkurze se zúčastnil také, aby mohl dětem přímo u lodi povyprávět svůj životní osud a ty nejzajímavější zážitky. K našemu nadšení souhlasil,“ říká vedoucí spolku Posejdon Roman Štolfa, který současně vede i Kotvičky.

Noví zájemci jsou vítáni

Nové zájemce zvou Kotvičky na letní námořní akademii, kde si mohou malí dobrodruzi vodáctví poprvé naostro vyzkoušet. Kontakty a přihláška je na webu posejdon.cz, ale lze napsat na e-mail posejdon@posejdon.cz nebo volat na tel. č. 721 012 222. 

 

Infobox

Spolek Posejdon pořádá v červenci dva turnusy námořní akademie – tedy příměstského tábora, na němž rád přivítá všechny nováčky. „Vůbec nevadí, že nemají s vodáctvím žádnou zkušenost, že nikdy vodu nesjížděli. Jsme tu od toho, abychom v nich vzbudili zájem a ukázali jim, že vodáctví není jen volnočasová aktivita, ale pro mnohé z nás vlastně životní náplň,“ vysvětluje Roman Štolfa. Tábor probíhá ve Starém Bohumíně od 13. do 17. července a od 20. do 24. července. Cena za jeden turnus je pouze 900 korun.