V těchto dnech finišují práce na přípravě koupaliště. V polovině měsíce by se měl v areálu natáčet hudební videoklip a poslední květnový víkend by koupaliště mohlo zahájit sezonu.

„Údržba na koupališti začala už v lednu, kdy se čistilo potrubí na odtok vody z koupaliště směrem do řeky Lučiny. Poté se opravovala zídka na terase u plaveckého bazénu, která byla v takovém stavu, kdy statik doporučil její rekonstrukci. Opravami prošly i technologické celky, jako čerpadla a další zařízení, která pohání vodní atrakce,“ vysvětlil ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Radomír Kácal.

Po několika letech se mohou návštěvníci opět těšit na vlnobití.

"Koule byla nefunkční zhruba 4 roky pro technickou závadu. Zahraniční výrobce ji chtěl repasovat za cenu kolem jednoho milionu korun. Naši zaměstnanci to zvládli za 30 tisíc korun," uvedl Kácal.

close Vlnobití na havířovském koupališti. info Zdroj: SSRZ Havířov zoom_in

„Samozřejmě myslíme i na nějaké rozšiřování na zábavy na koupališti. Z hřiště v centru města, které projde celkovou rekonstrukcí, jsme na koupaliště přemístili dětskou herní sestavu. Opravili jsme také velkou kouli, která dělá vlnobití v kombinovaném bazénu, a která už několik let nefungovala. Oficiální servis by byl příliš drahý, ale nám se kouli podařilo opravit svépomocí,“ řekl Kácal.

SSRZ oslovilo střední školy a nabídlo brigádu studentům na pozicích plavčíků. „Předpokládáme, že plavčíků bude dostatek a máme také mistry plavčí, bez kterých by nemohla být v provozu skokanská věž,“ dodal ředitel Kácal.

V provozu by měly být všechny stánky s občerstvením a restaurace, která má nového provozovatele. 

Jedinou atrakcí, kterou by návštěvníci mohli postrádat, jsou závodní skokani. Ti si pro trénování na letošní sezonu našli přírodní lokalitu.