Některé informace říkají že ano, zatím ale schází konkrétní termíny i další bližší údaje.

Proč tedy daná investice? Trafostanice je podle vyjádření orlovské radnice jednou z podmínek stavebního povolení právě na rekonstrukci letního koupaliště.

„V případě, že by město odstoupilo od realizace záměru,  muselo by uhradit ČEZ Distribuci náklady na část zrealizované přeložky nízkého napětí. V případě odstoupení od této smlouvy by společnost ČEZ  negarantovala dostatečnou kapacitu připojení v budoucnosti,“ vysvětluje vedoucí orlovského odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská.

Jak nedávno uvedl starosta města Tomáš Kuča na setkání s občany, které proběhlo v prostorách Komunitního centra Maják v Orlové-Porubě, město se myšlenky na vybudování nového letního koupaliště nevzdalo.

„Máme projekt, máme stavební povolení a začneme s trafostanicí. Poté chceme bourat původní areál a postupně stavět nový. Projekt prošel revizí a zlevnil. Bourat se začne od vstupní brány, šatny, golfu, oba bazény atd. Budovat pak budeme od těch nejdůležitějších věcí,“ řekl starosta.

Termíny dalších navazujících prací ovšem dosud známy nejsou a žádné rozhodnutí o výstavbě nového letního koupaliště dosud nepadlo ani ze strany orlovských zastupitelů.

Jisté tedy je jen to, že i letos si koupání chtiví Orlované budou muset v létě udělat výlety do okolních měst, kde letní koupaliště fungují, popřípadě jezdit na přírodní nádrže.

„Vybudovaná trafostanice bude sloužit svému účelu i v případě, že by byl záměr  rekonstrukce letního koupaliště přehodnocen nebo  upraven,“ dodává k situaci radnice v Orlové.