Netradičního „zběha“ naháněli před pár dny karvinští strážníci. Sotva si majitel přivezl domů kozla, ten mu utekl ze zahrady a udělal si výlet přes celou část Mizerov až do zahrádky pizzerie Adamo. Na výlet se vydal společně s novým „sousedem“ beranem, toho se ale majiteli podařilo krátce po útěku chytit.

Majitel zvířete požádal o pomoc strážníky, kteří ho našli v zahradě pizzerie o dva kilometry dál.

Část budovy v areálu bývalých Pekáren Karviná jdou k zemi. Sousední  firma Czech Plastic rozšiřuje výrobu a chce stavět novou halu.
OBRAZEM: Budovy bývalé karvinské pekárny šly k zemi

Jak TV Polar řekl strážník Marek Tomíček, odchyt zvířete nebyl až tak složitý. „Použili jsme k tomu síť z trampolíny, kterou tam majitel měl, takže za pomocí odchytové tyče a sítě jsme zvíře nakonec chytili,“ popsal zásah. Šťastný majitel si pak nezraněného kozla odvezl domů.

Podobné zásahy, kdy lidé strážníky volají, že jim uteklo nějaké domácí zvíře, nejsou podle Václava Ožany z Městské policie Karviná vůbec ojedinělé. Kromě hospodářských zvířat a domácích mazlíčků už v minulosti karvinští strážníci chytali třeba pštrosa, nejrůznější plazy, ale třeba i stádo ovcí.

Sražený senior v Havířově.
Babička v autě sestřelila v Havířově téměř stoletého staříka

„Dá se říci, že naši muži už odchytávali všechno od andulky až po labuť přimrzlou v jezeře. Náročné jsou třeba odchyty hadů a také jsme jednou chytali asi 80 cm velkého ještěra,“ zavzpomínal Ožana.

Připomněl také, že strážníci jsou na odchyt všech možných druhů zvířat zvířat speciálně školeni na veterinární fakultě. „Tam se dozvědí, jak které zvíře reaguje, co při jeho odchytu mohou použít, a podle toho jsou i vybaveni. Ne všechny věci ale vždy vozí v autě s sebou, takže občas se musí při takovém zásahu improvizovat. Vzpomínám si, že jednou se použila volejbalová síť, ale často to bývají lana i holé ruce,“ říká Ožana.

Takovýto zásah ale může být nebezpečný i pro samotného strážníka. Nejednou jej zvíře pokousalo, či při odchytu upadl, bouchnul či se odřel. „Jednou při odchytu strážníka docela hodně pokousala fretka. V dalším případě se musela tržná tána šít a jindy strážník dokonce skončil na nemocenské,“ popsal Václav Ožana.