Poté, co zloději, kterých muselo být na místě více, bez svolení vnikli do areálu rybářů u rybníka Radecký v Dolních Marklovicích, zmizeli ze zabezpečených kádí vánoční kapři, amuři, štiky a sumec.

Ilustrační foto.
Rybářům na Karvinsku někdo ukradl 300 kilo ryb

„Měli jsem tam kapry na Vánoce pro naše sponzory a partnery, a také jsme potřebovali udělat nějaké opravy a tak jsme ryby přeložili do mobilních sádek,“ vysvětluje Martinek.

Na otázku, zda krádež mohla být náhoda, tvrdí, že nikoli. „Tohle nemohl ukrást žádný náhodný zloděj, ale někdo, kdo se vyzná. Na místo museli zloději dojet autem, byly tam stopy po tom, jak tahali a nakládali ty sádky,“ popisuje a dodává, že zloději beztak lup dobře zpeněží. Škodu rybáři odhadli na 30 tisíc korun.

Ceny za kapra budou letos vyšší. Kdo chce trochu ušetřit, může si koupit rybu přímo na sádkách nebo až do neděle 7. listopadu 2021 při výlovu rybníka Bezruč v Jistebníku.
Za vánočního kapra si letos lidé připlatí, rybářství na Novojičínsku zvedla ceny

Podezření, kdo by za vším mohl být? „Netušíme, těžko říct,“ dodává šéf karvinských rybářů, který ale nevěší hlavu. Takové věci prý stávají. „Bohužel. Něco podobného se nám stalo před dvěma lety,“ říká Martinek.

Chovný rybník v Petrovicích Radecký vylovili rybáři letos v říjnu. Mají tam nasazeného hlavně generačního candáta. Při výlovu je ale zajímal tříletý kapr, kterého vylovili přibližně tunu.

Výlov rybníka Radecký v Petrovicích-Dolních Marklovicích, 24. října 2021.
Výlovy rybníků jedou, v neděli šla z vody tuna kaprů v Petrovicích, podívejte se

MO Českého rybářského svazu Karviná obhospodařuje 220 hektarů sportovních revírů – kromě jiné rybníky Větrov, rybník v bývalém parku Zdeňka Nejedlého v části Doly.

„Zarybňujeme také Darkovské moře, Loucké rybníky, doubravský Kozinec, ale i řeku Olši. Revír máme velký,“ dodává Roman Martinek.