Vloupání a pokus o vloupání se udály letos v únoru, přičemž odcizením věcí způsobil zloděj škodu ve výši pouhých 2200 korun, zatímco rozbitím výloh zhruba 60 tisíc korun.

„Pachatel si v té době zvolil cestu do obchodů přes skleněné výkladce. V prvém případě si odnesl zboží ve výši 2200 korun. Škoda způsobená rozbitím výlohy byla odhadnuta na 15 000 korun. Následující den se podobným způsobem chtěl dostat do zlatnictví. Sklo výlohy sice opakovanému útoku odolalo, ovšem škoda byla i tak vyčíslena na 45 000 korun,“ přiblížila mluvčí policie Daniela Vlčková.

Havířovský papoušek Ozzy.
Kam se poděl papoušek Ozzy? Už nelétá centrem Havířova, ale víme, co s ním je

Následovaly hodiny důsledné práce při vyhodnocování zajištěných stop z obou vloupání, výpovědích poškozených i možných svědků a dalších indicií. Nejen to, ale i místní a osobní znalost a spolupráce karvinských policistů a kriminalistů vedla k ustanovení pachatele, takže nakonec spadla klec.

„Muž kriminalistům vypověděl, že věci z první krádeže prodal neznámé osobě za 200 korun a za utržené peníze si pořídil drogy. Uvedl, že do druhé výlohy se pokusil dostat opakovaně, jenže po prvním úderu do skla se rozezvučel alarm, takže raději utekl a v úkrytu počkal, až policejní hlídka zase odjede. Jak poté vypověděl, k prodejně se opětovně vrátil, ale odolná výloha odolala i jeho druhému pokusu o rozbití, takže z místa odešel s nepořízenou,“ informovala Daniela Vlčková.

Za přečiny, z kterých je muž obviněn, mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.