Spadla klec. Po týdnech pátrání a vyhodnocování poznatků se policisté dvou havířovských obvodních oddělení a havířovští kriminalisté dostali na kobylku notorickému lupiči, jenž z různých prodejen napříč celým Havířovem kradl potraviny, alkohol, oblečení, boty či toaletní vody.

„Za konečným obviněním stojí nekonečné množství hodin strávených při výpovědích poškozených i svědků, znalost policistů a také spolupráce s městskou policií,“ uvedla policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Lupiči bylo celkem jedno, co odcizil. Bral cokoliv, například čokolády a cukrovinky, uzeniny či luxusnější konzervy. Sortiment, který ho měl zaujmout, se zřejmě odvíjel od zájmu „trhu“. Před Vánoci to bylo třeba máslo, na jaře zase sportovní boty.

Ilustrační foto. Byty v Havířově.
Zdraží vyšší daň z nemovitostí nájmy na Karvinsku? Jak to vidí města a makléři

„Párkrát byl zadržen ostrahou a odcizené zboží bylo vráceno zpět na prodejnu, přičemž v jednom případě se pokusil muže z ochranky napadnout a utekl. Ovšem většinou se mu mělo podařit projít se zbožím přes pokladny, aniž by zaplatil. Škoda, kterou měl způsobit, byla vyčíslena na zhruba 38 tisíc korun,“ vypočetla Vlčková.

Obviněný svou trestnou činnost nepopíral, ke skutkům kladeným mu za vinu se doznal. Uvedl, že zboží, které získal, prodal náhodným osobám a za utržené peníze si pak obstaral jídlo, cigarety a někdy také pervitin. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Aby se nevyhýbal trestnímu stíhání, podali kriminalisté státnímu zástupci podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, což soudce akceptoval.