K tomu došlo při nočním pokusu o vloupání do jedné prodejny. „Vstupní dveře páčení krumpáčem odolaly, jeho činnost ovšem neušla pozornosti policejní hlídce. Skončil tedy na policejní služebně, kde vyšly najevo další skutky, kterých se měl dopustit během několika předchozích dnů,“ říká policejní mluvčí Daniela Vlčková.

V Havířově na náměstí Republiky se ve středu 7. prosince 2022 zpívaly koledy. Z pódia předzpívával ženský sbor Canticorum.
VIDEO: Havířovem i Orlovou zněly koledy, akce Deníku přilákala davy lidí

Dva dny pře svým zadržením se měl muž vloupat do jiné prodejny v Karviné, ze které měl odcizit alkohol, potraviny, finanční hotovost a mobilní telefon, vše v hodnotě necelých 18 tisíc korun. Poškozením vstupních dveří měl způsobit škodu odhadnutou na tři tisíce korun.

Prázdná pokladna.Prázdná pokladna.Zdroj: se souhlasem PČR

Z restaurace, do které se měl vloupat následující den, bylo odcizeno velké množství lihovin, vína, energetických i nealkoholických nápojů a mobilní telefon. „Několik lahví bylo natolik poškozeno, že se staly neprodejnými. Celková škoda na majetku byla předběžně vyčíslena na téměř 160 tisíc korun, škoda poškozením způsobena násilným vniknutím byla odhadnuta na necelé dva tisíce korun,“ řekla mluvčí.

Režisér Vladimír Morávek.
Vladimír Morávek uvede v Karviné svůj film Bandité pro baladu

Kriminalisté devětadvacetiletého muž obvinili ze spáchání trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci. Doznal se však pouze k poslednímu skutku, kdy byl zadržen přímo při pokusu o vloupání. „Během vyšetřování kriminalisté zjistili, že by se mohl dopustit ještě dalších skutků, s největší pravděpodobností by mu tedy mohlo být trestní stíhání rozšířeno,“ dodala Vlčková.

Každopádně v případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Vzhledem k trestní minulosti je obviněný v současnosti ve vazbě.