Cestující z Orlové budou moci nově využívat posíleného spojení k havířovské nemocnici. „Vybrané spoje z linky 452 budou nová nástupní místa, včetně nemocnice v Havířově. Touto trasou jezdila linka 451, která však kolem nemocnice nově jezdit nebude. Rovněž budou pozměněny časy některých příjezdů a odjezdů,“ prozradil Aleš Stejskal, jednatel společnosti KODIS, která koordinuje dopravní systém na Ostravsku a Karvinsku.

Autobusové spojení je tak nově zajištěno a přizpůsobeno celotýdenně pro zaměstnance na směnný provoz i pro návštěvy pacientů havířovské nemocnice v odpoledních hodinách. Změny platí od pondělí.

„Tato nová dopravní situace bude platit od 1. července. Kvůli posílení stávající linky 452 došlo k nějakým menším posunům tak, aby fungoval režim pro personál od 6 do 18 hodin celotýdenně a pro návštěvy od 15 do 17 během celého týdne,“ doplnil Stejskal.

Podle Jakuba Unucky, náměstka hejtmana pro dopravu změny vycházejí vstříc pacientům, ale také zaměstnancům nemocnice. „Nikdo z nich se nemusí obávat, že by měli problém dostat se do práce, nebo pak zase zpátky domů,“ řekl Unucka.

Další změny od září

Další úpravy přijdou od 1. září, kdy se budou upravovat odjezdy ve směru z Orlové do Karviné tak, aby lidé měli zajištěno spojení v podobném rozsahu, jako bude od července mezi Orlovou a Havířovem. Tam budou změny zásadnější, vzniknou nové zastávky a také se budou delší dobu připravovat i nové jízdní řady.

„Jízdní řády jsou vyvěšeny pár dnů na webu kodis.cz i na orlovském webu města. Na odezvu lidí však budeme muset ještě počkat do chvíle, až se vše spustí“ dodal Aleš Stejskal.