„Budoucnost nemocnice v Karviné a také situace kolem jejich akreditací se neobejde bez celistvosti ortopedie. Byl bych velmi rád, kdyby tým orlovských ortopedů znovu zvážil stažení svých výpovědí. Odchod ortopedie by mohl ohrozit funkčnost karvinské nemocnice a to si nemůžeme dovolit,“ řekl k situaci v Nemocnici s poliklinikou Karviná-Ráj, pod kterou spadá i nemocnice v Orlové, Ivo Vondrák. Dodal, že podle současných smluv by přechod ortopedie do Havířova nebyl možný ani legislativně.

„Osobně se budu angažovat, aby došlo k technickému vylepšení karvinských operačních sálů, což jsme ostatně chtěli stejně realizovat,“ doplnil hejtman kraje, který je zřizovatelem daných špitálů.

Jak poté uvedl ředitel Nemocnice s poliklinikou v Havířově Norbert Schellong, karvinskou nemocnici berou v Havířově jako sesterský špitál a na jejím ohrožení se podílet nechtějí. Potvrdil také, že pro operace velkých kloubů nemá havířovská nemocnice v současnosti potřebné smlouvy s pojišťovnami.

Primářem dosud orlovského oddělení ortopedie je Martin Holinka. Ten tým převzal po odvolaném Tomáši Knybelovi, který požadoval odchod do zmíněného Havířova. Poté začaly hromadné výpovědi týmu ortopedie. Podle současných informací se přechod do Karviné řeší se čtyřmi lékaři z deseti.

„Se čtyřmi lékaři jednám, další jsou v řešení. Pracuji ve velmi nelehkých a vypjatých podmínkách, ale snad se vše podaří dotáhnout do zdárného konce,“ řekl ve čtvrtek primář ortopedie Martin Holinka s tím, že nemá informace, jak vypadají stejná jednání se sestrami stejného oddělení. ortopedie. „Sesterský kolektiv je v intenzivním kontaktu s náměstkyní nemocnice pro ošetřovatelskou péči,“ dodal.