ODISek, které čekají na své nové majitele, je přes 200 a vlastníci jsou vybíráni podle několika kritérií. ODISky jsou především pro čerstvé absolventy vysokých a vyšších odborných škol, zdravotnické pracovníky a také lidi nově žijící na území zmíněných měst (včetně cizinců).

„Požadavky vycházely z mobility z předchozího roku, samozřejmě hrála roli také závislost na poptávce, přičemž se přihlásili i někteří cizinci, kteří by rádi tyto podmínky měli. Kraj tedy rozšířil celková kritéria,“ řekla Kateřina Plesníková ze společnosti Moravskoslezské Investice a Development, která projekt řídí.

Každý rok se projekt rozšířil o další cílovou skupinu, kterou zapojil v závislosti na místní poptávce. Nejvíce zatím této akce využili absolventi, na druhém místě pak lidé, kteří se do kraje přistěhovali.

„Vloni využilo možnosti jezdit zdarma do zaměstnání 92 lidí, z toho polovina z Havířova. Byli mezi nimi zdravotníci, absolventi škol a lidé, kteří se do kraje přistěhovali za prací,“ říká náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka.

Čadící komíny ve Věřňovicích 22. 1. 2019.
Dýchá se o něco lépe, prach rozfoukává vítr
Čadící komíny ve Věřňovicích 22. 1. 2019.
VIDEO: V nejzaprášenější obci Česka si lidé vzduch zamořují svými komíny sami
Vojenské velení čsl. vojsk na Těšínsku.
Sedmidenní válka - konflikt, který určil hranice, ale vyhrotil nevraživost