Zapojili se do ní žáci mnoha oborů od prodavače, elektrikáře přes kuchaře až po studenty logistiky. Nechyběly ani sportovní soutěže, konal se závod miniSpartan Race.

A pozvali si odborníky na slovo vzaté. Adepty kuchařského řemesla si vzal na povel Vojtěch Beseda, šéfkuchař ze Zámečku Petrovice a restaurace Vanili v Karviné, a snažil se jim předat své zkušenosti z moderní gastronomie.

Fanoušci hnali házenkáře Baníku za vítězstvím, vytvořili jim skvělou a bouřlivou atmosféru v hale. Karviná v prvním zápase finále play-off extraligy doma porazila Plzeň 33:28.
Házenkáře Baníku hnali za vítězstvím skvělí fanoušci. Najdete se mezi nimi?

„V rámci dnešního workshopu jsme společně připravovali čtyřchodové menu složené z lokálních a sezonní surovin. Razím zásadu, že kuchaři by měli učit na české kuchyni, než se začnou pouštět do cizí gastronomie. Snažil jsme se děvčatům ukázat, že se dá vařit chutná a moderní jídla z lokálních a sezonních surovin,“ prozradil Vojtěch Beseda.

V Karviné proběhla 12. května 2022 olympiáda středních odborných škol MSK.V Karviné proběhla 12. května 2022 olympiáda středních odborných škol MSK.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Karvinská škola slavila i úspěchy v jednotlivých disciplínách. Například učnice oboru prodavačka Nela Žigová se spolužačkou získaly nejvyšší ocenění za aranži na téma Provoněná Provence. „Je to zvláštní pocit, nečekaly jsme to. Myslím si, že jsou tu i hezčí věci, než je ta naše aranže, ale porotě se asi nejvíc líbila tam naše,“ řekla.

Trenér Pavel Vrba.
Cesta Pavla Vrby z Baníku do Baníku: tituly, Liga mistrů i rozporuplné konce

Karvinská škola také navázala spolupráci s energetickou společností ČEZ, a stala se její partnerskou školou. I díky tomu mohli mladí elektrikáři poměřit své dovednosti v disciplíně nazvané Roztočíme motory Nikoly Tesly.

„Naší druhou partnerskou školou firmu, s níž od nynějška oficiálně spolupracujeme, je Zámeček Petrovice. I díky tomu našich studentům dnes radit pan šéfkuchař Beseda,“ uvedla ředitelka školy Yvetta Kałužová.

Beseda se spisovatelkou Karin Lednickou, Karviná, areál Lodičky, 22. července 2021.
Karin Lednická besedovala v Karviné. Od Šikmého kostela mě i odrazovali, řekla

„Z uzavření deklarace o dlouhodobém partnerství máme velkou radost, jelikož v ní vidíme nejen cestu k prohloubení a zkvalitnění spolupráce mezi firmou a školou, ale také příležitost k prezentaci Zámečku Petrovice jako prestižního zaměstnavatele, který významným způsobem přispívá k propagaci Karviné a jejího okolí. Špičková gastronomie má v Petrovicích u Karviné své místo a my pevně věříme, že profesionálové z hotelové kuchyně a zkušení číšníci předají učňům ze Střední školy techniky a služeb to nej ze svého umu,“ vysvětlila Hana Chovancová z MS Paktu.

Pozvání na tuto akci přijala také spisovatelka Karin Lednická, která si připravila přednášku na téma Ztracené město. Přítomné ohromila svým nekonvenčním pohledem a znalostí Karviné v hlubších souvislostech.