Vzhledem k událostem na Ukrajině teď bude mít odložené finále Miss World úplně jinou atmosféru než obvykle. Proslovy krásek o potřebě světového míru letos vyzní obzvlášť naléhavě a upřímně.

Svíčka za ukončení války

Soutěžící a fanoušci Miss World vyšlou Ukrajině zvláštní poselství podpory během živého vysílání.

„Více než 120 národů zapálí svíčku jako symbol spojeného světa, který volá po ukončení této války a ukončení smrti a utrpení, které způsobila tolika nevinným lidem,“ informují organizátoři na facebooku Miss Word. Vyzvali všechny lidi na světě, aby 16. března zapálili svíčku pro Ukrajinu a pak zveřejnili její fotku na sociálních sítích.

Majitel nápojářského gigantu Kofola Jannis Samaras.
Majitel Kofoly Jannis Samaras: Válka oživila zkušenost mé řecké rodiny

Nositelka titulu Miss World 2016 a Miss Ukrajina 2016 Oleksandra Kucherenko z Ukrajiny zveřejnila dojemné video s prosbou o pomoc své zemi.

Miss Ukrajina 2021 Oleksandra Yaremchuk sice skončila mimo čtyřicítku finalistek, ale z jejího videa, ve kterém představila fanouškům Miss World svou krásnou vlast pár týdnů před válkou, dnes mráz běhá po zádech.

„Naše myšlenky a modlitby jsou s oběma těmito statečnými mladými lidmi,“ vzkazují organizátoři Miss World Oleksandře Yaremchuk a Oleksandře Kucherenko.

Karolína Kopíncová z Vrbna pod Pradědem reprezentuje Česko na Miss World 2021; https://www.instagram.com/karolinakopincova/
Posuďte, má šanci? Nejkrásnější Češka chce být Miss World

Vrbno pomáhá uprchlíkům

Tatínek Karolíny Kopíncové je starosta Vrbna pod Pradědem. Není divu, že místo obvyklého děkování fanouškům za podporu dnes Karolína Kopíncová na svém facebooku sdílí informace jak uprchlíci z Ukrajiny našli útočiště ve Vrbně.

Karolína Kopíncová z Vrbna pod Pradědem reprezentuje Česko na Miss World 2021; https://www.instagram.com/karolinakopincova/
Covid zasáhl i Miss World. Kráska z Jeseníků si na finále bude muset počkat

„Válka na Ukrajině vyvolala nebývalou vlnu solidarity, do které se zapojilo i město Vrbno pod Pradědem. V současné době poskytlo město s pomocí církve ubytování 20 občanům válkou zmítané Ukrajiny. Jedná se o ženy s dětmi a seniory. Tito lidé pocházejí většinou z města Buča v Kyjevské oblasti, jedna rodina pak z Doněcké oblasti. V obou oblastech se bojuje, ve městě Buča je navíc vyhlášeno stanné právo kvůli intenzivním bojům o přístup ke Kyjevu. Váleční uprchlíci jsou ubytovaní ve dvou zařízeních, a to v hotelu Stone a na tenisových kurtech. Město jim v součinnosti s církví zajišťuje základní životní potřeby, což je kromě ubytování například také jídlo a hygienické potřeby,“ informuje na svém facebooku Kopíncová s tím, že pomáhat lidem v zoufalé životní situaci je morální povinností každého slušného člověka.

Zdroj: Youtube