Lékařské odbory s vedením nemocnice v Havířově tento týden uzavřely v této záležitosti dohodu. V opačném případě by nemocnice byly nuceny přejít na směnný provoz, jenže to pouze tam, kde mají dostatek personálu.

„S lékaři v Havířově jsme se dohodli, pracují ve stejném režimu. Došli jsme ke kompromisu, i protože jsme jim přidali nějaké malé peníze a ani na dohodu přistoupili. V Karviné ještě není jednání u konce, ale věřím, že dopadne stejně dohodou,“ prohlásil včera ředitel personální unie, která zahrnuje nemocnice v Karviné-Ráji, Orlové a Havířově.

Podle anesteziologa Aleše Kaštovského, místopředsedy MO LOK-SČL v nemocnici Havířov, došlo sice k dohodě, ale jednání jsou prý stále otevřená.

„Navíc není uzavřená kolektivní smlouva na druhou půlku roku a zároveň čekáme, jak se zachovají úředníci kraje. Máme informace, že finanční bilance nemocnice je značně negativní a to je pro nás závažná informace. Očekáváme, že se k tomu kraj nějak postaví a budeme se spolu o tom bavit,“ uvedl Aleš Kaštovský.