Ještě ani zdaleka nezačala předvánoční nákupní horečka, ale doprava u autobusového nádraží, kde byla před několika dny otevřena nová obchodní zóna, už kolabuje. Důvodem je "malá" křižovatka v sousedství světelné, která nestačí pokrývat kapacitu projíždějících automobilů, autobusů a zásobovacích kamionů. 

Při stavbě Teska na Orlovské ulici musel investor vedle jiných povinností zaplatit také stavbu malého kruhového objezdu. Když se stavěla obchodní zóna v Prostřední Suché, vznikla nová světelná křižovatka. Do dopravní situace musel investovat také Globus.

Naopak investor stojící za OC Rotunda se dokonce pokusil město ošálit, když zprvu tvrdil, že v zóně budou jen menší prodejny a až těsně před otevřením požádal radnici o změnu s tím, že tam otevře prodejna Lidl. S tím však souvisí mnohem četnější zásobování i počet nakupujících. Když se město proti tomu ohradilo, přistoupil na dohodu o finančním přispění na zlepšení dopravní situace částkou, která se mnohým zdá vzhledem k rozsahu předpokládaných úprav směšná. Investor by měl městu přispět čtyřmi miliony. 

close Dopravě u autobusového nádraží vládne chaos. info Zdroj: Deník/Libor Běčák zoom_in
Řidiči snadno přehlédnou nešťastně umístěný zákaz odbočení vlevo a najíždějí do prostoru autobusového stanoviště, kde se pak otáčejí. Problémy mají i s vyjetím ze stanoviště. 

Otevření Lidlu

Pondělní otevření prodejny Lidl očekávané dopravní problémy potvrdilo. Parkoviště v nové zóně i u Kauflandu se rychle zaplnilo. 

Řidiči nestíhají sledovat množství nových dopravních značek. Při příjezdu od Těšínské ulice nestačí zaregistrovat zákaz odbočení vlevo. Vodorovné dopravní značení je pak vede přímo do zákazu vjezdu na autobusovém stanovišti. Tam se pak houfně otáčejí. Problémy mají s vyjetím od Kauflandu, stejně jako s najetím k zimnímu stadionu, který čekající vozidla blokují. Problémy mají motoristé také v křižovatce, kterou auta blokují při čekání na červené. Do toho všeho místem projíždějí autobusy a zásobovací kamiony do zázemí obchodního centra. 

Podívejte se na video, které mapuje jen několik minut pondělního podvečerního provozu:

| Video: Youtube