„Snad tady nečekáte, až se stane nějaká tragédie,“ ptají se lidé z oblasti vedení orlovské radnice. O problému se hovořilo také na nedávném zasedání zastupitelstva, kde nejen o křižovatce mluvil předseda Osadního výboru Lazy a Zimný důl Roman Lapšanský.

„Nechápu, proč by provoz na křižovatce nemohli v kritické době, kdy je provoz největší, usměrňovat strážníci,“ pronesl mimo jiné. Strážníci ovšem podle vysvětlení nemají takové personální rezervy, aby mohli každodenně na křižovatce regulovat dopravní situaci. Vedení města vidí řešení v přestavbě křižovatky na kruhový objezd, popřípadě v umístění světelné signalizace. „Ta silnice je ale v majetku Ředitelství silnic a dálnic. Město proto samo nic v této věci nezmůže,“ upozorňuje starosta Orlové Jiří Michalík.

Úředníci však prý už zahájili s ŘDS jednání, která však zatím k žádnému konkrétnímu výsledku nevedla. „Na vlastní náklady jsme už ale nechali zpracovat projekt přestavby této křižovatky, který počítá jak s kruhovým objezdem, tak alternativně s umístěním semaforů. Odborníci na dopravu ale v tomto případě upřednostňují kruhový objezd,“ doplnil orlovský místostarosta Radislav Mojžíšek. Přestavba nebezpečného místa by stála asi 15 milionů korun. Ředitelství silnic a dálnic však v tomto místěm žádné úpravy silnice neplánuje.