Menší školáci z Petrovic, ale i poboček z Marklovic a Závady, se mohou těšit na novou hernu s množstvím nejrůznějších her a stavebnic, kde se budou hravou formou zasvěcovat do tajů techniky, jak říká starosta Petrovic Marian Lebiedzik.

„V podkroví jsou další dvě učebny. Jedna je pro zájmovou činnost a kroužky a malá učebna pro výuku přírodních věd. K dispozici je i 3D tiskárnu,“ prozradil ředitel petrovické školy Bořivoj Vlček.

V budově, kde se nové učebny nacházejí, dlouhé roky sídlila mateřská škola a po roce 2000 se v ní prodával stavební materiál.

V roce 2017 budovu odkoupila obec a dnes v jedné části sídlí obecní služby a část bude nyní využívat škola.

Přestavba trvala zhruba dva roky, a z poloviny jsme stavební práce a nákup vybavení zaplatili z dotace,“ říká starosta Lebiedzik.

To ale nejí vše. Budovu, která v příštím roce dostane novou fasádu, obklopuje zahrada s naučnou stezkou a skleníky pro výuku zemědělských prací.

„Proč naučná stezka? Chtěli jsme, aby děti naživo viděly alespoň ty nejběžnější stromy, které kolem nás vyskytují,“ říká starosta.

Součástí zahrady je pak také přírodní učebna,kde se děti budou za příznivého počasí učit venku, třeba právě práci na pozemcích. „Nejprve absolvují výklad a pak si vše mohou hned vyzkoušet v praxi,“ dodává ředitel školy Bořivoj Vlček.