Šestiletý kůň Playboy spadl při pastvě do skryté jámy, ze které se nemohl sám vydrápat ven. Venku mu zůstala pouze hlava a přední nohy. Na zadních tak musel stát několik desítek minut, než jej vysvobodili hasiči.

Cestovatel v sestavě. Jan Moravec (vpravo) si proti Spartě zahrál v útoku, dnes se zřejmě vrátí do obrany.
Záložník Jan Moravec: Rádi bychom nastartovali novou sérii

Uvázali koni přes obě přední nohy popruh, vedoucí z ramene automobilového jeřábu, a zezadu jej pak pomocí popruhu, zavěšeného na dřevěném trámku, opatrně vytahovali zadní nohy. Do akce se zapojila desítka silných hasičů.

„Kůň byl po hodině a půl, strávené v jámě, a po stresujícím vyproštění brzy v pohodě. Ihned po vytažení si na něj pro jistotu mladí chovatelé sedli, aby nějakou nečekanou reakcí neohrozil zasahující hasiče a další osoby,“ popsal tiskový mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

Český olympijský výbor zapůjčil do nemocnice v Karviné-Ráji pro setkávání pacientů LDN s příbuznými mobilní modul, kde si příbuzní mohou s pacientem bezpečně popovídat.
VIDEO: Mobilní Setkávač je v Karviné. V Říčanech se ho nechtěli vzdát

„Pak už ležel na nohách, v klidu přežvykoval dlouhou šťavnatou trávu a nepohrdl ani kbelíkem vody. Při odjezdu hasičů, kterým vděčná majitelka plnokrevníka a její kolegové několikrát poděkovali, už stál. Podle veterináře vyvázl bez zranění,“ doplnil Kůdela.

Hasiči dekontaminují Důl Darkov.
SITUACE V DOLECH: Darkov dekontaminují hasiči, hygienici kontrolují ČSA a Lazy