"Jsou zjišťovány a prověřovány poznatky k možnému narušení regulernosti voleb. Kriminalisté na Karvinsku věc šetří ve spolupráci s policisty speciální pořádkové jednotky Frýdek-Místek a oddělením hlídkové služby," uvedl pro Deník v pátek v podvečer mluvčí moravskoslezské policie René Černohorský. "Jistá osoba prý měla nabízet peníze jiným lidem, aby volili konkrétní stranu," dodal mluvčí policie.

Karviná, volební místnosti ZŠ Cihelní, volby 2020.
PODÍVEJTE SE: Karvinsko volí. V Karviné dorazilo v pátek 16,5 procent voličů

Informaci o tom, že se mělo jednat konkrétně o Havířov-Šumbark pak v pátek večer přinesla televize Polar. "V pátek odpoledne se měli před restaurací Bivoj v Havířově-Šumbarku shlukovat lidé, které následně rozváželo auto po volebních okrscích. Komisařům to bylo hned divné, protože volit chtěli lidé, převážně romské národnosti, kteří nemají v daném okrsku vůbec trvalý pobyt," uvedla televize Polar na svém webu. 

Členka volební komise č. 59 pak Polaru řekla: "Sdělili, že chtějí odvolit, neboť jim za to byla slíbena finanční odměna ve výši 200 korun a informace byly takové, že takový člověk se nachází v restauraci Bivoj. Domáhali se potvrzení po odvolení."

"Krajský úřad MSK nemá oficiální informace o eventuálním incidentu, ke kterému by došlo v souvislosti s krajskými volbami. Okrskové volební komise jsou povinny krajskému úřadu hlásit pouze přerušení hlasování. K tomu v MSK nedošlo," sdělila Deníku mluvčí Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Miroslava Chlebounová. 

K hromadné nehodě došlo v pátek 2. října 2020 po půl desáté dopoledne v Havířově v místě mezi ulicemi Dlouhá třída, 17. listopadu a Junácká.
OBRAZEM: V Havířově došlo v pátek ke dvěma hromadným nehodám